KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14099052
nr 1409 9052
Alvar Jonson
(f. 1914), Sverige
Oljemålning, "Trädgrupp". Signerad, daterad -75. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 35x40 cm
Carl Alvar Jonson, svensk målare född i Halmstad 1914.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 2 augusti 2021
kl 20:48:01
100 kr
150 kr